Wersja tekstowa
Wersja tekstowa

Impressum Kontakt Tu nas znajdziecie Montaz Cennik Cieply montay drzwi i okien Drzwi malowanie

Wersja do druku

Drzwi Pasywne

Serdecznie zapraszamy Pañstwa do naszego salonu

Dlaczego drzwi pasywne?

Drzwi Pasywne są jednym z istotnych elementów domu pasywnego. Podobnie jak okna muszą spełniać podstawowy warunek: izolacyjność termiczna całych drzwi musi być nie większa niż 0,8 W/m2K.

Otwory okienne, a także drzwiowe to obszary w konstrukcji budynku istotne z punktu widzenia na strat cieplnych. Z tego powodu mają one zasadniczy wpływ na właściwości termoizolacyjne całego budynku. To w tych miejscach najczęściej mogą powstawać mostki termiczne. Dlatego warto zainwestować w drzwi pasywne i nie zaniedbywać podczas budowy tych wyjątkowo ważnych elementów, poprawnie i w odpowiednim czasie przeprowadzając montaż stolarki otworowej zewnętrznej. W przeciwnym wypadku spodziewać się możemy w domu pleśni, nieprzyjemnej woni, a także wysokich kosztów ogrzewania.

Kolekcja Arktyczna firmy CAL

Drzwi zewnętrzne z Kolekcji Arktycznej przygotowane zostały z myślą o budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

Przeprowadzone dla tej kolekcji badania obliczeniowe wykazały, że współczynnik przenikania ciepła kształtuje się na poziomie 0,8 (W/m⊃2;K) dla drzwi o wymiarach 1,23x2,18 m. Parametr ten dotyczy całych drzwi, z uwzględnieniem zarówno skrzydła, jak i progu oraz ościeżnicy. Dla porównania, współczynnik przenikania ciepła dla drzwi standardowych CAL wynosi 1,0-1,9 (W/m⊃2;K)

Tak dobre parametry drzwi firma CAL uzyskała dzięki zastosowaniu w procesie produkcyjnym specjalnych materiałów i rozwiązań. Wykonane z drewna sosnowego skrzydła mają grubość 78 mm, co pozwala zwiększyć ilość materiału termoizolacyjnego w przekroju. Te wyjątkowe właściwości uzyskano również dzięki zastosowaniu drewnianego progu i podwójnego systemu uszczelek obwiedniowych oraz zamka listwowego, powodującego lepsze przyleganie skrzydła do ościeżnicy.

Chlodna elegancja

Zaletą drzwi Arktycznych jest ich niepowtarzalny wygląd, łączący w sobie tradycję drzwi drewnianych z nowoczesnymi elementami, takimi jak różnorodne w formie aplikacje ze stali nierdzewnej i przeszklenia. Drzwi dostępne są w szerokiej palecie barw, począwszy od lazurów, a na odcieniach modnego grafitu kończąc.

Drzwi z nowej serii idealnie wpasowują się we współczesne trendy budownictwa energooszczędnego oraz pasywnego. Doskonałe parametry techniczne, potwierdzone badaniami, pozwalają zgodnie z naczelną w tym przypadku zasadą zminimalizować straty ciepła. Jednocześnie szeroki wybór spośród aż szesnastu perfekcyjnie wykończonych, oryginalnych modeli pozwala dopasować drzwi z Kolekcji Arktycznej do nowoczesnej elewacji budynku.